Php-fusion’dan WordPress’e…

Daha önce web sitemin alt yapısı php-fusion’du. Kararlı v.7. sürümünü kullanıyordum. Php sürümünü ve mysql sürümünü yükselttiğim de bazı hatalar aldım. Hataları düzeltiyorum yeni bir modül deniyorum derken sil baştan tekrar başlıyorum. Artık canıma tak etti ve php-fusion’dan wordpress’e geçiş yaptım.

Tabi benim için kolay olmadı. Kolay olmayan kısmı mysql tablolarındaki verileri wordpress’e uyarlamak değildi. Kolay olmayan kısmı hissettiklerimdi. Php-fusion’u terk ettim yani sevgilimi terk etmiş gibi oldum. Gerçekten üzüldüm…

Php-fusion sitemi wordpress’e taşımış oldum. Nasıl taşıdığımı merak eden olursa yine buradan sizinle paylaşabilirim.

Hem php-fusion hemde wordpress ile ilgili bildiklerimi burada ilgilileri ile paylaşmak istiyorum. En kısa zamanda sistemli bir şekilde yazılarıma başlayacağım.

Umarım birilerine faydam dokunur.

4 YORUMLAR

    • Navicat Premium yazılımı yardımı ile yaptım. Localhosta kurduğum mysql’e php-fusion ve wordpress veritabanlarını ekledim. Sadece haber ve makaleleri wordpress’e uyarladığım için kolay oldu. Php-fusion veritabanında bulunan haber ve makale alanlarını alıp wordpress veritabanında ki ilgili alanlara yazdırdım.

    • WordPresste birden fazla forum seçeneği var. Forumunuzu hangi forum modülüne çevireceğinizi belirledikten sonra forum verilerini üyelerinizi de hesaba katarak taşıyabilmeniz mümkün. Burada önemli olan forumdaki verinin boyutu ve sizin MySQL bilginiz. Eski veritabanınızı yedekleyin, yeni veritabanı yapınızı wordpress kullanarak oluşturun ve localhostunuz üzerinde ilgili tablo ve alanları uyarlayarak taşıyın.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı buraya yazın