Cwp Kurulumu, Control Web Panel Kurulumu
Cwp Kurulumu, Control Web Panel Kurulumu

Centos Web Panel Ücretsiz Güncelleme ve Lisanslama

Centos web panel %100 ücretsiz bir yazılımdır. Pro kullanıcı olmasanız bile en son sürüm güncellemeleri alabilirsiniz. Yaklaşık birkaç ay önce cwp 7 kullanan arkadaşlarında fark edeceği gibi güncellemeler cwp üzerinden yapılamaz hale geldi. Yum Manager üzerindeki update ve update all butonları pasif olduğundan dolayı pro olmayan kullanıcılar yeni güncellemeleri alamıyorlar.

Aslında yeni güncellemeleri almak ve sisteminize uygulama işlemi çok basit.
Öncelikle Cwp panele girin. CWP Settings menüsü altından Yum Manager yazan bağlantıya tıklayın.

Yum Manager modülüne girdiğimizde bize bir uyarı veriyor. Module Disabled – CWPpro required yani bu modül CWPpro hesabı olmadan kullanılamaz diyor. Updates List kısmından da yeni gelen güncellemeleri görebiliyoruz ama güncelleme butonları maalesef pasif olduğundan dolayı güncelleme yapamıyoruz.

Yeni gelen güncellemeleri yapabilmemizin 2 farklı yolu var.

Bunlardan birincisi CWPpro kullanıcı olarak CWP’nin lisansını satın almak. CWP’yi lisanslamak istiyorsanız burayı tıklayarak üye olmanız gerekir. Üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra Buraya tıklıyoruz ve lisan bedelini ödeyeceğimiz form açılıyor. Lisanslama süresi ve ücreti;

Aylık – 1 Dolar, 3 Aylık – 3 Dolar, 6 Aylık – 6 Dolar ve 12 Aylık yani Yıllık – 10 Dolar. (Banka komisyonu ve CWP Support ücreti hariç)

Hangi lisanslama süresini istiyorsanız onu seçin ve Server IP yazan kısma serveriniz ip adresini yazarak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (Paypal ve kredi kartı üzerinden ödeme yapabilirsiniz.)

CWPPro lisansınız aktif edildikten sonra CWP güncelleme işlemlerini doğrudan Admin panelinizden yapmanız mümkün.

Şimdi gelelim ikinci yani ücretsiz güncelleme yöntemine.

Putty aracılığı ile serverinize bağlanın ve root girişi yapınız.

Komut satırına : yum -y update

komutunu yazın ve enter e basın. Otomatik olarak güncelleme dosyaları serverinize inecek ve güncelleme işleminiz gerçekleştirecektir.

Aynı zamanda Güncellemeye zorlamak için bu komutu kullanabilirsiniz :

sh /usr/local/cwpsrv/htdocs/resources/scripts/update_cwp

yada aşağıdaki komutu
sh /scripts/update_cwp

yukarıda belirtmiş olduğum tüm komutlar hem Centos işletim sisteminizi hemde CWP’yi en güncel şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Aklınıza takılan soruları ve sorularınızı çekinmeden yazabilir veya iletişim formundan bana ulaşabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

 

 

6 YORUMLAR

  • curl “http://www.centos-webpanel.com/ip/”

   Komutu ile ip adresinizi doğrulayan. Doğrulama adımında sonra
   sh /scripts/update_cwp
   Komutu ile güncelleme yapın pro üyeliğiniz aktif olacaktır.

 1. Merhabalar ip_adresi:2031 yani cwp login kısmına girerken font-face kuralı için uygun yazı tipi yok hatası alıyorum .css dosyasında belli arıyorum bi türlü bulamıyorum cwp paneli silmek istemiyorum üzerine cwp panel kursam ayarlar aynı kalır mı? basit bir hata .css dosyasını bulsam düzelticem bulamıyorum

  • Merhaba, Öncelikle CWP sürümünüz nedir? Güncellemeleri düzenli bir şekilde yapıyor musunuz?

   /usr/local/cwpsrv/htdocs/admin/design/css klasörü içerisinden dosya sildiniz yada değiştirdiniz mi? Dosyaların içeriğini görmeden bir şey söylemek mümkün değil.
   Cwp üstüne cwp kurarsanız tüm ayarlarınız ve hesaplarınız sıfırlanır. Cwp sistem yedekleme ve yedekten geri dönme zahmetli bir iştir.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı buraya yazın