CWP Güvenlik Duyurusu

CWP’ye ilgisi olan ve sitemi takip eden herkese selam…

Birkaç gün önce Centos Web Panel ya da Control Web Panel (hangisini tercih ederseniz) güvenliği ile ilgili bazı arkadaşlardan e-posta aldım ve konuyu sizler için biraz inceledim.

Öncelikle şuan için panik yapmaya gerek yok. Evet bir açığın olduğu doğru bazı komut dosyaları ile kimlik doğrulaması olmadan panele sızma yapılabiliyormuş ama cwp bu sızmayı engellemek için gerekli adımları atıp, güncellemeleri yayımladı.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak isteyen arkadaşlar  Buraya tıklayarak Octagon Networks
makalesine göz atabilir.

CWP bu ve buna benzer açıklar için 2 farklı güncelleme versiyonu sunmuştur. 0.9.8.1122 ve 0.9.8.1124 versiyon güncellemelerinde bu açıklar ortadan kalkmıştır. Ara ara versiyonların neden yayınlandığını merak edip göz atabilirsiniz. Buraya linkini bırakıyorum -> CWP Versiyonları

CWP kullanan arkadaşların sistemlerini her zaman güncel tutmalarını tavsiye ediyorum. CWP güncellemesi nasıl yapılır konulu makaleyi daha önce buradan yazmıştım onun linkini de buraya bırakıyorum -> CENTOS WEB PANEL ÜCRETSİZ GÜNCELLEME VE LİSANSLAMA nasıl yapılır?

CWP versiyonunu nasıl öğrenebilirim?

Cwp versiyonunuzu öğrenebilmek için cwp admin panelinize giriş yapın. Panelin en alt kısmında CWP info (Widged) araç çubuğunu görebilirsiniz. NS ve ip bilgilerinizin olduğu bu araç çubuğunun altında CWP versiyonunuzu görüntüleyebilirsiniz. Ekteki ekran resminde CWPpro version : 0.9.8.1126 şeklinde görünmektedir.

CWP versiyonu öğrenme

İletişim sayfasından aklınıza takılanları sormaktan çekinmeyin. Hepinize sağlıklı ve mutlu günler dilerim.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen adınızı buraya yazın